Jak se rozcvičovat před skákáním

Rozcvička je jedna z nejdůležitějších částí tréninku a mnoho Šviháků ji zanedbává. Proč? Už tím, že se 10 minut před tréninkem věnuješ rozcvičce, spálíš bonusové kalorie, nezraníš se a ještě se budeš během tréninku cítit mnohem lépe!! ✅ Vytvořili jsme video s expertem Honzou, kde ti ukážeme, jaké cviky by měla rozcvička obsahovat, proč bys je měl dělat a v jakém pořadí by za sebou měly navazovat.

Podívat se na video 

Co by měla rozcvička před skákáním obsahovat?

  1. Najít si svou neutrální páteř - důležité pro začátečníky
  2. Naučit se správně dýchat do břicha - důležité pro začátečníky
  3. Zahřátí se
  4. Speciální chůze
  5. Rollování se/masírování se pomocí masážního válce
  6. Masírování bolestivých míst pomocí míčku
  7. Protažení svalů, které používáme při skákání
  8. Mobilita - zvětšení kloubního rozsahu
  9. Aktivace organismu na výkon

Nestrašíme tě, ale nechceme, abys nám po dvou týdnech psal, že tě bolí holeně, protože se nerozcvičuješ. Věnuj 10-15 minut před každým tréninkem rozcvičce. My bez warm-upu nedokážeme švihat ani cvičit.

 

Co potřebuješ k rozcvičce?

14 Posílení a aktivace

Odporová guma

Ideální na aktivaci svalů v rozcvičce před skákáním. Skvělý doplněk na posilování dolní poloviny těla např. stehen a zadku.

Detail produktu
Masážní sada nová Uvolnění svalů

Masážní sada 3v1

Masážní válec, míček a avokádo v jedné sadě. Potřebná věc pro každého šviháka pro dokonalou rozcvičku, abys mohl konzistentně dřít.

Detail produktu
zelená Pumpa celého těla

Víceúčelová guma

Chceš spolu se švihadlem procvičit i svaly celého těla? Napumpovat, zpevnit a zesílita ještě mít možnost zacvičit si kdekoliv? Multibandy se o to postarají!

Detail produktu

 

 

Marek Vaněček spoluzakladatel Švihej

Rozcvička by měla být rutina v každém tréninku. Bez ní to prostě nejde. My s bráchou víme, na jaký typ tréninku se rozcvičujeme a někdy strávíme u ní strávíme více času, někdy méně. Warm up je cesta k dlouhodobému cvičení a pohybu.