Náš příběh


Ja a Tom - DOV


VZNIK ŠVIHEJ - 2016 

Když jsme oba boxovali, švihadla se nám rozbíjela pravidelně 3x do roku: buď se roztrhlo, uletělo ložisko, rozpadla rukojeť anebo nešla nastavit délka... (na přiloženém videu jsme my 2 v roce 2010 při tréninku boxu. Náš komentář: "absolutně nic jsme tehdy o švihadle nevěděli" :-D )

Hledali jsme „dokonalé“ švihadlo po celém světěhodně četli a objevili Američana Buddyho Lee. Amerického olympionika v řecko-římském zápase, který celou svou sportovní kariéru postavil na švihadle. Napsal rozsáhlou knihu o skákání přes švihadlo a oslnil celý svět svým uměním, kdy švihadlo používá jako ninja. 

Buddy Lee je celosvětově uznávaným guru ve skákání přes švihadlo.

tomáš a buddy světlejší  

S bráchou jsme se ztotožňovali, že je Buddy taky sportovec a švihadlo využíval hlavně ke svému sportu. Museli jsme jeho švihadlo okamžitě mít. 

Skákat přes Buddyho švihadlo byl nepopsatelný zážitek a začali jsme ho pyšně nosit na všechny tréninky jako svůj klenot,  který nám dával konkurenční výhodu. Mimochodem jsme měli jen jedno, museli jsme se o něj dělit, protože nechat si ho dopravit z USA nebyla nejlevnější záležitost.

A to jsme ještě nevěděli, jestli to nebude nějaký brak jako 90% švihadel na trhu. :-D

6 let používané švihadlo aero sppeed 

S Buddym jsem se seznámil, prošel jeho výcvikemdomluvili jsme se na spolupráci a s bráchou jsme složili zkoušky z jeho systému skákání přes švihadlo.

Tento systém je jedinečným na světě, protože se zaměřuje na využití švihadla do jednotlivých sportů, výkonnostní/kondiční skákání, formování postavy a precizní technikužádné zbytečné triky, které se stejně obyčejný smrtelník nenaučí.


A přesně v tenhle moment jsme se s bráchou věděli, 
že chceme 
tyto vědomosti a švihadla rozšířit mezi lidi

... a vzniklo Švihej!

svihej_logo_final1

 

Buddy Lee systém:

- specializuje se na sportovce a lidi, kteří chtějí tvarovat postavu a budovat kondici

- propracovaný systém rozdělený do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, zkušený, expert

- Podařilo se nám úspěšně složit zkoušku a díky tomu jsme oficiálně prvními specialisty na správné používání

švihadla a jeho přínosů pro profesionální sporty (a nejen pro profíky). Poradíme každému skokanovi, jak skákat

technicky správně, aby si celkově zlepšil fyzickou kondici i zdraví. 

certifikat_1 


česká televizeByli jsme i v televizi... 2x kisspng-emoji-happiness-emoticon-smiley-emoji-5abb3389a01696.8135826815222178656557

Během lednové challenge v roce 2021 jsme si zahráli na mediální hvězdy a šli do televize. První naše zkušenost byla v Sama doma, kde jsme spolu s kluky ze Srdce na pravém místě mluvili o lednové švihací výzvě pro malou Adélku a taky jsme předvedli pár tríčků. Jestli chceš, tak se můžeš kouknout níže, měli jsme 2 vstupy kolem pěti minut.

Druhý hollywoodský film, v kterém jsme si zahráli bylo Dobré ráno, kde už jsme více rozebírali typy švihadel, techniku a taky zaskákal pan moderátor
(jak šéf v polobotkách kisspng-emoji-emoticon-fire-text-messaging-sms-frie-5ac826164e5db6.943114891523066390321).

 


PŘÍBĚH TOMÁŠE

22 

 Od 6 let hraji tenis a tehdy mě taťka poprvé seznámil se švihadlem. Měl jsem vylepený týdenní program na ledničce a musel zapisovat kolik jsem denně zvládl přeskoků.

Otec chtěl, abych byl na kurtu pohyblivější a hlavně, abych uměl lítat a "VYCHYTAT I NEVYCHYTATELNÉ".

V tenise jsem poznal 5 kondičních trenérů, ke všem cítím maximální respekt, ale nikdo z nich nijak hlouběji švihadlo nevnímal. Říkali: "Vemte si švihadlo a rozehřejte se." nebo "Vyskákejte se.".

A kde jsem potkal experty ve skákání? K tomu se dostanu za chvíli.

45561414_1284494191692423_2688956965350014976_n

Do 18 jsem hrál nejvyšší tenisové soutěže, potom jsem začal přemýšlet jestli hrát dál a zjistil jsem, že mě víc naplňuje předávat zkušenosti druhým.

Od té doby trénuji závodní hráče, se kterými cestuji po světě, kde taky mimochodem zjišťuji, kolik sportovců využívá tuto mocnou zbraň, skákání. 

Zároveň mě neopustila soutěživost, díky které jsem se dostal k boxu. A teď se dostávám k tomu, kde jsem přišel na krásu ve skákání přes švihadlo... tamtadadá.. .BOX! 

IMG_0329 

Teprve v něm jsem poznal, jak moc je švihadlo pro boxery důležité a co vše s ním můžu dělat, abych byl co nejlépe fyzicky připravený k boji.

Zjistil jsem, jak náročné skákání může být, jak dělat intervalové tréninky a základní triky, ze kterých mi tehdy fakt málem explodoval mozek...

Díky tenisové průpravě z mládí a švihadlu se mi povedlo během pár let boxovat extraligu a stát se vícemistrem ČR do 91kg.


PŘÍBĚH MARKA

DSC03753 

Od 7 let jsem jako každý mládenec hrál fotbal. Ale kvůli velkého nátlaku trenéra na obránce jsem se na to vykašlal.

Vyzkoušel jsem i další sporty - florbal a lyžování (to miluji doteď), ale... U ničeho jsem ale delší dobu nevydržel a začala "DOBA KYNUTÍ"... :-D

Nabral jsem, dost jsem hrál na kompu Counter Strike 1.6, nic se sebou nedělal a po několika kilech navíc (což mi nevadilo) mi brácha navrhl, jestli s ním nechci zkusit trénink boxu.

Prvně jsem nechtěl, ale pak jsem ve zkratce dostal "přes držku" od našich spoluobčanů a říkal si, že to jen tak nenechám ...A právě proto jsem začal boxovat ve 13 letech. 

11217538_10204397548411494_6122663491816670376_n    67964_4067023126641_567517207_n


Během své kariéry jsem měl několik úspěchů, neúspěchů, zranění, ale i zklamání (to ale k cestě sportovce patří). Jsem mistr republiky do 81 kg (v juniorech) a 91 kg (v mužích), dlouhodobý reprezentant a účastnil jsem se kvalifikace na olympiádu. 

koláž box 2

Cesta se švihadlem mě doprovázela celou kariéru. Švihadlo bylo v boxu součástí každého tréninku. Když brácha založil Švihej, řekl mi o licenci u Buddyho, kterou jsem během půl roku dokončil.

Více jsem se začal zajímat o techniku, metody učení, o funkci těla a svalové partie zapojené při skákání, anatomii a fyziologii. A právě tady nastal moment, kdy jsem se stal součástí Švihej.

Ve chvíli, kdy jsem věděl o skákání vše, jsem začal dělat workshopy pro děti, profesionální sportovce a taky pro rekreační sportovní nadšence.

Nyní, posledním rokem, dokončuji magisterské navazující studium, obor Tělesná výchova a sport na Fakultě Tělesné Kultury na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zde pobírám cenné informace, ať už o sportu nebo o těle, které se snažím předat a motivovat Tě tím k pohybu.

FD0A3419-CEB5-47BB-8CD6-6EB950FEB39B


 

ŠVIHEJ KODEX:     kisspng-used-book-reading-book-5a9ea83764bf53

1. Technika vždy na prvním místě (silné budování základů).

2. Motivovat lidi k pohybu a k zdravému životnímu stylu.

3. Doporučovat jen kvalitní produkty.

4. Předávat znalosti.

5. Využívat výhod švihadla do každodenního života a sportu.

6. Pochopení správného zařazení švihadla do svého tréninku (#SMARTWORK).


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení