Náš příběh

Poznej během 3 minut celou naši filozofii, motivaci a cíle. Mrkni na video.

2016

Jako profesionální sportovci neustále řešíme problém s kvalitou švihadel. Poznáváme Američana, olympionika Buddyho Lee, a absolvujeme jeho kurz ve skákání přes švihadlo. Chceme ten neskutečný pocit ze skákání dopřát i ostatním a začínáme prodávat jeho švihadla. Vzniká e-shop Svihej.cz s vidinou motivace lidí k pohybu a výroby vlastních produktů v ČR. Jednou…

2017

Švihadla Aero Speed a Rope Master jsou skvělá, ale jejich cena už tolik ne (1 199 Kč a 1 499 Kč). Často za to schytáváme slušnou kritiku. Začínáme rovněž tvořit první obsah – jedním z prvních videí je například: Časté chyby při skákání dvojšvihu. Sklad našeho e-shopu představuje šatní skříň doma v pokoji. 😅

2018

Nastává problém s dodávkou a také kvalitou švihadel z USA. Lanka se kroutí a švihání s nimi najednou není žádný med. Aby se nezkroutila i naše pověst, ve snaze najít řešení objednáváme švihadla z celého světa. S jedním z Číny jsme nadmíru spokojeni a rozhodujeme se ho dovážet - Švihej 1.0.

Ale má to své ale. Někdo má v garáži kapelu, někdo výměnu ložisek. U každého švihadla je totiž musíme vyměnit. To nám zabírá stovky hodin (už nikdy víc… 😃).

2019

Náš sklad nabírá na objemu a tak ho přesouváme… do větší skříně! 😅 Zajímá nás nejen kvalita švihadel, ale taky příznivá cena. Mamba Rope s dlouhými rukojeťmi a PVC lankem připomíná nynější Katana Rope. Takový nevlastní strejda to je.

Vzniká náš 1. workout se švihadlem na YouTube, který získává skvělé ohlasy.

Potkáváme Martina, našeho „výrobního mistra”, který nám pomáhá dosáhnout našeho snu – vlastní švihadlo. Koncem roku se to začíná pomalu rýsovat, ale zatím bez jasných obrysů.

2020

Zlomový rok. COVID. Lidi trčí doma a švihadlo se jim hodí. Zaměřujeme se na tvorbu videí – workouty, technika, první Švihument a snažíme se lidi ještě více namotivovat. Jedeme bomby a sklad přesouváme do garáže.

V říjnu, po roce vývoje, dotahujeme výrobu našeho vlastního švihadla Katana Rope. Točíme k němu 10 videí o technice švihání a zakládáme uzavřenou skupinu na Facebooku. Vzniká tak Katana Rope 3v1.

Pravidelně přispíváme na nadaci Zdravotní klaun. Koncem roku nám volá Kuba ze spolku Srdce na pravém místě s nápadem uspořádat Lednovou challenge. Máme moc práce a chceme odmítnout, ale…

2021

Rok startujeme famózní Lednovou challenge pro malou Adélku – dobročinnou akcí, kde jako komunita společně našviháme 28 000 000 přeskoků a pro malou Adélku vybíráme 204 000 Kč. Lednová challenge je pro nás zlomová, protože díky ní začínáme zkoušet i těžší triky (kterým jsme se dosud bránili). Čím dál více šviháme s korálkovým švihadlem.

Během prázdnin připravujeme náš první tréninkový program Padawan pro mírně pokročilé. Nahráváme 17 workoutů, 8 tutoriálů, rozcvičku a je to pěkná fuška.

2022

Přichází další Lednová výzva pro Domču, na kterou se už i trošku chystáme (asi 2 týdny dopředu 😃). Během challenge Šviháky motivujeme pomocí získávání odznaků a přidávání výzev na sociální sítě. Daří se nám vybrat 722 000 Kč.

V průběhu roku vytváříme tréninkový program pro úplné začátečníky Kickstarter - 3 týdenní švihací plán. Přibližujeme lidem benefity švihání a provádíme „laboratorní” testování Švihání vs. Běhání - co je intenzivnější?

Rok zakončujeme ve stylu. Vytváříme unikátní hru Švihejland pro děti s 10 úrovněmi. Za jejich splnění získává dítě odměnu. Celou hru doprovází zábavná a motivační videa, kde v převlecích Šviha a Heje s pomocí Vanessky předvádíme všechny úkoly.

2023

Přichází další Lednová challenge pro Arianku a Pavlínku. Přípravu nepodceňujeme a věnujeme jí cca 3 měsíce. Na každý týden vymýšlíme několik tréninků, sestav, triků a odměn. Pokořujeme rekord, vybíráme neskutečných 1 369 415 Kč a společně našviháme 81 059 929 přeskoků. Do výzvy se zapojuje 4 121 Šviháků!

Pořádáme 2 švihácké srazy, kde na každém s námi švihá skoro 100 Šviháků. Rozjíždíme švihadlovou osvětu a objíždíme základní školy po celé ČR ve snaze motivovat děti k zábavnému pohybu.

Koncem roku dokončujeme naše vlastní zátěžové švihadlo Gladius Rope včetně 6 nadupaných tréninků, které když zmákneš, tak prorazíš rukou zeď. 👊

2024, co bude dál?

V lednu pořádáme další Lednovou švihadlovou výzvu, která láme jeden rekord za druhým. Pro Nikolku, Aničku a Šimonka vybíráme neuvěřitelných 3 077 246 Kč, 137 606 303x přeskakujeme švihadlo a je v tom s náma celkem 7 418 Šviháků a 997 týmů. Moc děkujeme všem za obrovskou energii.

Spouštíme Švihej portál, který naplno využíváme už během Lednové challenge. Šviháci zde mají vlastní profil, zapisují přeskoky, získávají odznaky a můžou sledovat další lidi, jak makají – je to extrémně motivační. 

Dále makáme na Portále a doplňujeme další funkce jako například komunitní výzvy. Zároveň podnikáme švihadlovou expanzi k našim východním sousedům a chystáme se více rozšvihat Slovensko

Za Švihej stojíme my dva. Bráchové.

Jsme dlouholetí profesionální sportovci, boxer a tenista. Každý trénink jsme švihali a neustále řešili stejný problém - rozbité švihadlo. Rozhodli jsme se to změnit a dospěli jsme k vývoji vlastního kvalitního švihadla, které kompletně vyrábíme v České republice. Snažíme se předávat naše zkušenosti zábavnou formou a budovat největší šviháckou komunitu široko daleko. Šviháním překonáváš a motivuješ sebe sama, ale také spoustu lidí v tvém okolí. Švihej s námi.

Marek

Nakládačka na zastávce mu změnila život ze závisláka na počítači na boxerského mága!

Celý můj příběh
Návrh bez názvu (1)

Tomáš

Měl být premiantem třídy, ale magnetka na lednici ho dovedla na cestu dřiny, píle a disciplíny.

Celý můj příběh

Byli jsme i v televizi... 3x

Během lednové challenge v roce 2021 jsme si zahráli na mediální hvězdy a šli do televize. První naše zkušenost byla v Sama doma, kde jsme spolu s kluky ze Srdce na pravém místě mluvili o lednové švihací výzvě pro malou Adélku a taky jsme předvedli pár tríčků. Jestli chceš, tak se můžeš kouknout níže, měli jsme 2 vstupy kolem pěti minut.

Druhý hollywoodský film, v kterém jsme si zahráli bylo Dobré ráno, kde už jsme více rozebírali typy švihadel, techniku a taky zaskákal pan moderátor (jak šéf v polobotkách). Pak jsme byli ještě ve Snídani s Novou, ale kvůli našeho vystupování to raději smazali... vtip kisspng-emoji-happiness-emoticon-smiley-emoji-5abb3389a01696.8135826815222178656557, ale záznam už není v archivu.

Švihej Kodex odráží naše postoje

Technika

Budovat pevné základy techniky na prvním místě.

Motivace

Inspirovat lidi k pohybu a zdravému životnímu stylu.

Doporučení

Používat a doporučovat jen kvalitní produkty.

Znalosti

Předávat nabyté znalosti a ověřené informace.

Výhody

Využívat výhod švihadla napříč všemi sporty.

Pochopení

Vnímat přínos švihání v rámci svého tréninku.