Časté dotazy


Dotazy k produktům:

Pro začátečníky doporučujeme Katana Rope 3v1. Pokud chceš vědět více, přečti si článek Jak si vybrat švihadlo zde.

Pro naprosto precizní nastavení délky se podívej na video ZDE. Chceme upozornit, že nastavení délky úzce souvisí s technikou a proto ještě doporučujeme přehrát video Jak vypadá EFEKTIVNÍ práce rukou.

Při pořízení Katana Rope 3v1 dostaneš švihadlo, přístup do FB skupiny a kodex pro Šviháka. U Katana Rope Basic dostaneš pouze švihadlo.

Ano. U všech švihadel se dá nastavit délka přímo na míru za pár sekund. Nevíš jak? Koukni ZDE.

Ano. Zátěžové švihadlo mohou používat i ženy.

Když vím, že nebudu chtít zkoušet triky a budu chtít skákat doplňkově např. zařadím švihadlo do kruháče. Pokud chceš skákat delší dobu, pálit tuky, hubnout, tak doporučujeme Katana Rope Basic.

Bullet Rope je pro rychlíky, kteří potřebují udělat co nejvíce přeskoků na čas - např. Crossfit. Jinak rychlostní švihadla ničí techniku a pro začátečníky je nedoporučujeme!

S kodexem Šviháka získáš základní informace o švihání. Prostřednictvím videí tě naučíme základy, jak nastavit délku švihadla a jak na správnou pozici rukou a techniku švihání. Tréninkový program pro úplné začátečníky je již samotný program, který obsahuje 9 tréninků (ve formě videí a audio stop), 4 tutoriály a 3 základní techniky pro úplné začátečníky. Plánem získáš konzistenci a osvojíš si techniku základních triků. V překladu: Kodex = naučení techniky, Kick Starter = program, kde najdeš konkrétní tréninky podle kterých můžeš švihat a dostávat se do formy.

Dotazy ke skákání:

Ano, skákání je nejlepší volba, jak začít pravidelně sportovat!

Ano, ale dbej na správnou techniku. Pokud nevíš, jak správně skákat, doporučujeme pořídit Katana Rope 3v1, kde je video-manuál, který tě dokonale provede skrz začátky skákání.

To musí vědět hlavně ženy, ale pokud máš problém s inkontinencí, tak doporučujeme nejprve zpevnit a cvičit CORE (co je CORE najdeš ZDE a cviky na něj např. ZDE)

Ano, v tomto případě ale doporučujeme podložku na skákání, která snižuje otřesy pro sousedy a taky si nerozmlátíš švihadlem podlahu)

Životnost lanka se na betonu výrazně snižuje. Ale i my s bráchou si na betonu zaskáčeme a lanko nám stále drží! Pokud ale víš, že budeš skákat na betonu, tak doporučujeme pořídit náhradní PVC lanko, ať si ho pak nemusíš objednávat znovu a platit dopravné.

Životnost lanka se na betonu výrazně snižuje. Ale i my s bráchou si na betonu zaskáčeme a lanko nám stále drží! Pokud ale víš, že budeš skákat na betonu, tak doporučujeme pořídit náhradní zátěžové lanko, ať si ho pak nemusíš objednávat znovu a platit dopravné.

Dlouho! Na beton korálky doporučujeme!

Nezáleží na tom, kde budeš skákat, ale na povrchu. Měj v paměti, že beton není ideální volba jak na klouby, tak na životnost PVC lanka.

Doporučujeme kvalitní podrážku a vybírat boty, které mají zpevněnou klenbu, aby nedošlo ke zvrtnutí kotníku. My máme otestovanou obuv od značky On.

Ano, ale dbej na precizní techniku. Přesně pro tyto účely se hodí Kodex pro Šviháka, kde vysvětlujeme precizní techniku, aby skákání bylo zdravé 8. Skákání je mnohem lepší volba, než např. běh. Při skákání dopadáš většinou na obě nohy a z malé výšky, u běhání dopadáš vždy jen na jednu nohu a z vysoké výšky!

Ostatní zdravotní problémy směřuj, prosím, na specializované odborníky - např. fyzioterapeuty, ortopedy apod. My doktoři nejsme a v tomhle nedokážeme poradit. Ale počítej s tím, že každý doktor ti řekne, že skákání je blbost a nevhodný pohyb, protože o tom nic neví, proto doporučujeme jít právě za fyzioterapeutem, který má s pohybovým systémem větší zkušenosti.

Dotazy k objednávkám:

Pro zjištění stavu objednávky stačí otevřít email, který ti přišel od info@svihej.cz, že jsme předali balíček kurýrovi. V mailu najdeš odkaz na stav zásilky. Pokud nemůžeš mail najít, tak nám napiš na info@svihej.cz

Pokud vytvoříš objednávku do 07:00 a budeš mít zaplaceno, tak odesíláme daný den (to znamená, že pokud se vše ze strany dopravců zadaří, tak budeš mít balíček další den doma). Doručení je klasicky 1-2 pracovní dny do Česka a 2-3 pracovní dny na Slovensko.

Bohužel ne. Pouze v extrémně výjimečných případech a doba pro vyzvednutí je delší, než kdyby sis objednávku objednal skrz přepravní službu.