Nastavení délky švihadla

Kúpil sis švihadlo a nevíš, jakou zvolit délku? Když si ji špatně nastavíš, budeš chybovat, nervovat se a švihadlo se ti akorát tak znechutí. Nastavení délky má enormní vliv na techniku švihání, která ti bude bránit dosahování vyšší rychlosti a provádět triky. Pojďme si ukázat, jak si ji nastavit správně oheň (doporučení Švihej: pro co nejvíce informací v praxi se podívej na video, kde nastavujeme délku společně s borci Šviháky Sval biceps).

Obsah článku:
1Chyby, když máš špatně nastavenou délku
2. Zařazení do 3 skupin
3
. Nastavení délky pro začátečníka, pokročilého a samuraje


 Špatně nastavená délka švihadla - chybyProč tě špatné nastavení délky odsoudí k trestu odnětí švihadla?

❌ Když si nastavíš švihadlo příliš dlouhé, tak se ti bude lanko odrážet od země zpátky do nohou = budeš dělat chyby. Abys tuhle situaci zachránil, automaticky se ti rozjedou ruce do stran. Ty se dříve unavíš a nedosáhneš tak vyšší rychlosti (a my chceme švihat rychlostí světla, ne?!). 

Ale o tomhle už jsme si povídali ve videu o efektivní práci rukou, které najdeš zde.

❌ Když si nastavíš švihadlo příliš krátké, tak ti bude drncat o špičky... A co se stane? Když budeš mít štěstí, tak zkazíš. Když ne, tak si amputuješ prsty u nohou kisspng-emoji-happiness-emoticon-smiley-emoji-5abb3389a01696.8135826815222178656557

Známe několik Šviháků, kteří podcenili nastavení délky a teď už se jim na švihadlo práší někde ve sklepě...


Jak si to mám teda nastavit?

Nastavení délky švihadlaExistuje mnoho tríčků a metod, jak si nastavit délku. Ale my používáme metodu, kdy si lanko přišlápneme uprostřed jednou nohou a rukojeti natáhneme podél těla.

A teď se asi ptáš: "Ok, easy, kam ale teda mají sahat?". Přicházíš na řadu ty, Šviháku, protože se musíš zařadit do jedné ze 3 skupin:

1️⃣ Začátečník - Jsem Švihák, který si nově pořídil švihadlo. Učím se základy a piluji techniku skákání snožmo a střídaní nohou. Sem tam si zkusí cross (vajíčko) i něco nového, ale zatím jsem v procesu učení se.

2️⃣ Pokročilý - Jsem Švihák, který zandá s přehledem 100 přeskoků a neudělám chybu. Dokážu ovládat tempo švihání. Zkouším a piluji základní triky. Doubleunders jsou pro mě výzva, ale pár jich zvládu.

3️⃣ Samurai - Jsem Švihák, který už ví, jak pracovat s nastavením délky švihadla. V některých případech si švihadlo prodloužím (nové triky) a někdy si délku zkrátím (rychlost či focus na precizní techniku). Mám plný arzenál švihadel s různě nastavenou délkou a ty při tréninku kombinuji.


 Zařadil ses do jedné ze 3 skupin? Mega! Teď kukni na obrázky.


Výhoda našich švihadel je, že si u každého z nich můžeš nastavit délku přesně na míru. Za nás je toto benefit číslo 1 a nutnost každého švihadýlka Sval biceps. Nemusíš mít strach, že to nezvládneš, protože ke každému švihadlu přikládáme do krabičky návod, abys věděl, jak na to (jednoduché grafické znázornění + QR kód s videemoheň).

Návod a unboxing našich produktů od Šviháků

Závěrem chceme tvrdě konstatovat, že jestli si ze začátku špatně nastavíš délku, tak bude platit: "Jak rychle začal, tak rychle skončil..." Neudělej stejnou chybu ❌ a nauč se, jak nastavení délky ovlivňuje techniku švihání. Jestli se ti článek líbil nebo se chceš na něco zeptat, určitě nám dej vědět na mail info@svihej.cz anebo na našem Instagramu. Jestli jsi začátečník a nevíš, jaké švihadlo je pro tebe vhodné, tak doporučujeme přečíst článek Jak si vybrat švihadlo. Díky, Šviháku, už teď se těšíme, až budeš dřít jak kůň! Sval biceps

MY DOPORUČUJEME: 

Hubnutí a technika
Katana Rope 3v1, Video-manuál, švihadlo a přístup do uzavřené FB skupiny, hubnutí, spalování tuků, cvičení, workout, pro začátečníky
Katana Rope 3v1
Chceš spalovat kalorie, zlepšit kondici, zpevnit tělo a potit krev? Spolu se švihadlem v balíčku najdeš video-manuál a přístup do FB skupiny.
Zábava a triky
Katana Rope korálkové, triky, technika, kontrola, flow
Katana Rope KORÁLKOVÉ
Baví tě pohyb, technika švihání a chceš se naučit triky? Pokud se švihadlem chceš makat dlouhodobě, vybudovat si svůj švihácký styl, vyber si korálky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení