Nastavení délky švihadla

Kúpil sis švihadlo a nevíš, jakou zvolit délku? Když si ji špatně nastavíš, budeš chybovat, nervovat se a švihadlo se ti akorát tak znechutí. Nastavení délky má enormní vliv na techniku švihání, která ti bude bránit dosahování vyšší rychlosti a provádět triky. Pojďme si ukázat, jak si ji nastavit správně oheň (doporučení Švihej: pro co nejvíce informací v praxi se podívej na video, kde nastavujeme délku společně s borci Šviháky Sval biceps).

Obsah článku:
1Chyby, když máš špatně nastavenou délku
2. Zařazení do 3 skupin
3
. Nastavení délky pro začátečníka, pokročilého a samuraje


 Špatně nastavená délka švihadla - chybyProč tě špatné nastavení délky odsoudí k trestu odnětí švihadla?

❌ Když si nastavíš švihadlo příliš dlouhé, tak se ti bude lanko odrážet od země zpátky do nohou = budeš dělat chyby. Abys tuhle situaci zachránil, automaticky se ti rozjedou ruce do stran. Ty se dříve unavíš a nedosáhneš tak vyšší rychlosti (a my chceme švihat rychlostí světla, ne?!). 

Ale o tomhle už jsme si povídali ve videu o efektivní práci rukou, které najdeš zde.

❌ Když si nastavíš švihadlo příliš krátké, tak ti bude drncat o špičky... A co se stane? Když budeš mít štěstí, tak zkazíš. Když ne, tak si amputuješ prsty u nohou kisspng-emoji-happiness-emoticon-smiley-emoji-5abb3389a01696.8135826815222178656557

Známe několik Šviháků, kteří podcenili nastavení délky a teď už se jim na švihadlo práší někde ve sklepě...


Jak si to mám teda nastavit?

Nastavení délky švihadlaExistuje mnoho tríčků a metod, jak si nastavit délku. Ale my používáme metodu, kdy si lanko přišlápneme uprostřed jednou nohou a rukojeti natáhneme podél těla.

A teď se asi ptáš: "Ok, easy, kam ale teda mají sahat?". Přicházíš na řadu ty, Šviháku, protože se musíš zařadit do jedné ze 3 skupin:

1️⃣ Začátečník - Jsem Švihák, který si nově pořídil švihadlo. Učím se základy a piluji techniku skákání snožmo a střídaní nohou. Sem tam si zkusí cross (vajíčko) i něco nového, ale zatím jsem v procesu učení se.

2️⃣ Pokročilý - Jsem Švihák, který zandá s přehledem 100 přeskoků a neudělám chybu. Dokážu ovládat tempo švihání. Zkouším a piluji základní triky. Doubleunders jsou pro mě výzva, ale pár jich zvládu.

3️⃣ Samurai - Jsem Švihák, který už ví, jak pracovat s nastavením délky švihadla. V některých případech si švihadlo prodloužím (nové triky) a někdy si délku zkrátím (rychlost či focus na precizní techniku). Mám plný arzenál švihadel s různě nastavenou délkou a ty při tréninku kombinuji.


 Zařadil ses do jedné ze 3 skupin? Mega! Teď kukni na obrázky.


Výhoda našich švihadel je, že si u každého z nich můžeš nastavit délku přesně na míru. Za nás je toto benefit číslo 1 a nutnost každého švihadýlka Sval biceps. Nemusíš mít strach, že to nezvládneš, protože ke každému švihadlu přikládáme do krabičky návod, abys věděl, jak na to (jednoduché grafické znázornění + QR kód s videemoheň).

Návod a unboxing našich produktů od Šviháků

Závěrem chceme tvrdě konstatovat, že jestli si ze začátku špatně nastavíš délku, tak bude platit: "Jak rychle začal, tak rychle skončil..." Neudělej stejnou chybu ❌ a nauč se, jak nastavení délky ovlivňuje techniku švihání. Jestli se ti článek líbil nebo se chceš na něco zeptat, určitě nám dej vědět na mail info@svihej.cz anebo na našem Instagramu. Jestli jsi začátečník a nevíš, jaké švihadlo je pro tebe vhodné, tak doporučujeme přečíst článek Jak si vybrat švihadlo. Díky, Šviháku, už teď se těšíme, až budeš dřít jak kůň! Sval biceps

MY DOPORUČUJEME: 

Hubnutí a technika
Katana Rope 3v1, Video-manuál, švihadlo a přístup do uzavřené FB skupiny, hubnutí, spalování tuků, cvičení, workout, pro začátečníky
Katana Rope 3v1
Chceš spalovat kalorie, zlepšit kondici, zpevnit tělo a potit krev? Spolu se švihadlem v balíčku najdeš video-manuál a přístup do FB skupiny.
Zábava a triky
Katana Rope korálkové, triky, technika, kontrola, flow
Katana Rope KORÁLKOVÉ
Baví tě pohyb, technika švihání a chceš se naučit triky? Pokud se švihadlem chceš makat dlouhodobě, vybudovat si svůj švihácký styl, vyber si korálky.