Proměny našich Šviháků

Seš zvědavej, jestli skákáním přes švihadlo dokážeš zhubnout? Někdy až neuvěřitelné příběhy našich Šviháků tě přesvědčí.

  • snížení hmotnosti o 30kg nebo snížení procenta tuku o 10%
  • největší životní forma v 36 letech
  • kamarádský vztah mezi mamkou a synem se společným zájmem 8

Tohle všechno a mnoho dalšího se dozvíš v článku níže. Děkujeme všem Švihákům, kteří s námi sdílí jejich příběh a motivují další lidi k pohybu.

Obsah článku:
1. Bety a její proměna po porodu -11kg
2. Skoro třicátník Kuba a třičtvrtě roku dřiny se švihadlem -20kg
3. Švihanda Lenka a její cesta zpět po operaci -15kg
4. Lucka s věčným problémem zhubnout -30kg
5. Dejv v největší formě života v 36 letech
6. Marie a její strach skákat před lidmi -13kg

Více informací ↓

Jak zhubnout - skákání přes švihadlo


Švihanda Bety

Bety na sobě po porodu začala pracovat a jak sama říká: “Byl to boj. Měla jsem švihadlo za 200,- a říkám si.. švihadlo za litr? Jako vážně? Co to bude za zázrak?" Ale po přečtení našeho příběhu si řekla: “Sakra, to má hloubku, podpořím jejich úsilí a koupím si to jejich supr čupr švihadlo! Což byla jedna z nejlepších věcí v životě. To švihadlo je nesrovnatelné s jinými.”

Bety si vyšvihala - 11 kg, tuk se proměnil ve svaly a zpevnila se jí celá postava. “Viditelné výsledky byly na vážení kdy jsem snížila tuk z 34% na 24,5 % a na svalech zvýšila o 6 kg. Můj metabolických věk byl 42 let a poté 23 let. BMI jsem snížila téměř o 2 %. Čísla zkrátka nelžou. Je to závislost a diagnóza zároveň - jen Švihák pochopí.”

Betty proměna -10 procent tuku díky skákání přes švihadlo


Janča

Janča nám poslala svou proměnu se slovy: “Budu ráda, pokud to pomůže k propagaci tohohle geniálního sportu” Jančina cesta začala v únoru 2018, kdy jí váha ukazovala 108 kg.

Změnila jídelníček, začala běhat a přidala švihadlo. Po dvou a půl letech ukázala Janči váha krásných 80 kg, což je úbytek 28 kg. “V současné době už jen švihám” dodává.

Janča a její skvělá proměna


Jakub

Patří mezi naše Šviháky v uzavřené Facebookové skupině. A před devíti měsíci ho ke švihadlu přivedla kamarádka. Pravidelným šviháním ztratil 20 kg!

“Přineslo mi to více energie, úbytek váhy a nový rozměr zábavy. Začal jsem skákat v srpnu 2021 a za 3/4 roku mám dole jen díky švihadlu 20 kg. Když jsem začal skákat měl jsem 124 kg, dnes mám 104kg!”

Jakub proměna -20kg díky skákání přes švihadlo


Leňa

Po operaci a hormonální léčbě si na sebe nabalila během 8 týdnů hezkých 8kg. Bylo to v zimě, krátce před tím, než začala Lednová challenge. Lenka se začala před výzvou pomaličku seznamovat se švihadlem. A když říkáme pomaličku, myslíme tím minutu až dvě, protože, jak sama uvádí - byl to pro ni strop.

“Samozřejmě jsem najela na „normální“ stravu, hlídala jsem si kalorie, počítala jsem a zapisovala... a švihadlo začalo být čím dál větší závislost. Každý měsíc byl vidět pro mě obří pokrok - větší výdrž, lepší technika, nové triky, kila dole a s odlehčením i větší radost.

Každopádně, do Vánoc dalšího roku se mi podařilo, hlavně díky závislosti na švihadle, setřepat nějakých 15kg, samozřejmě v kombinaci s jídlem, protože bez toho mi to nějak nefunguje Smích."

Lenka a její proměna díky skákání přes švihadla


Lucie a jejích 30kg dole díky skákání přes švihadloLucie

Po porodu druhého syna se dostala na 92kg a vydala se na dráhu nekonečné cesty hubnutí, jak sama uvádí: “Byla jsem věčný dietář, který si zaplatil hromadu jídelníčků na míru, cvičebních online programů, u kterých jsem stejně nevydržela, protože výsledky nebyly, jak to tak bývá, hned a začala jsem se motat v kruhu - hladovění a přejídání, tenhle zamotaný kruh trval asi dva roky. A přesto jsem pořád hledala nějaký zázrak, který mi pomůže.” (poznámka Švihej: Zkratky ani zázraky v tomhle směru neexistují!)

Na poprvé jsem skákání nějak přehlédla, ale pořád mi to vrtalo hlavou a tak jsem začala zkoumat a načítat u kluků na blogu různé benefity švihadla, koukala na videa a asi po měsíci jsem se rozhodla, že si ho prostě objednám, že to nemůže být tak hrozný, že to prostě dám. Takže někdy v listopadu 2019 mi přišlo moje první švihadlo s přístupem do skupiny. Podle návodu jsem ho sestavila a hurá skákat. Vůbec to nebylo jednoduché, vlastně to vůbec nešlo, neuměla jsem dýchat. Takže to prvotní nadšení bylo pryč, občas jsem si švihadlo vzala, ale jelikož mě to nešlo, tak mě to ani nebavilo, a švihadlo putovalo do šuplíku.”

Zlom nastal v lednu 2020, kdy se Lucie registrovala do Lednové výzvy, jejíž principem je nasbírat určité množství přeskoků a přispět tak na pomoc dítěti s handicapem. To Lucku motivovalo a začala poctivě každý den skákat.

Lucie a jejích 30kg dole díky skákání přes švihadlo“Stačilo mi 5 minut a byla jsem mrtvá, pak bolely holeně, pak zase kotník :-D bojovala jsem sama se sebou, ale pořád jsem držela i přes bolest a asi po 14 dnech pravidelného skákání se to zlomilo, bolesti ustoupily a já dojela měsíc do konce a dokonce jsem vydržela i 15 minut :-) a tady nastal ten zlom, kdy jsem viděla, že když budu opravdu trpělivá, budu se někam posouvat” dodala Lucka.

Po měsíci skákání se podařilo naší Švihandě zhubnout 3 kg a to ji namotivovalo k tomu, začít zaznamenávat stravu a makat na sobě konzistentně. Pravidelně každý druhý den skákala a během půl roku ejhle! 10 kg dole.

“Postupem času jsem začala přidávat i nějaké triky, střídala nohy, zkoušela vajíčko a bavilo mě to čím dál tím víc. Po půl roce jsem přidala svoje první video do skupiny, kde mě všichni psali jak mi to jde, jak mě obdivují, a chtěli by to umět taky taky :-D což byla další motivace pro mě a samozřejmě to šlo mnohem lépe a jednodušeji než na začátku.

A co Lucku na švihadle nejvíc baví?

“Pořád je se co učit, pořád je co zlepšovat a když už mi přijde, že jsem zkusila všechno tak někdo do skupinky přidá nějaký skok co vymyslel a zase mi to vrtá hlavou a vrhnu se a zkouším. Díky švihadlu, úpravě jídla a nakonec přidání silového tréninku jsem shodila téměř 30 kilo :-)”


Dejv aka Brabčák

“Byl jsem se svým tehdy skoro 5 letým synem sáňkovat a chtěl ho vytáhnout do kopce. A tam jsem se dostal na fyzické dno. Do toho nic moc výsledky na preventivní prohlídce (cholesterol). A to rozhodlo... Co dělat a při tom nemuset běhat?”

“Zkoušel jsem nějaké druhy švihadel a moc jsem se trápil." Pak na Dejva vyskočila naše reklama a rozhodl se objednat Katanu. A už to jelo! "Švihadlo se stalo mým parťákem. Jak k budování kondice, postavy, tak velkou měrou k psychické vyrovnanosti. Prostě pustíš muziku a u skákání vypneš hlavu. To bych přál poznat každému.”

David Brabec ze sebe udělal zvíře díky švihadlu

“Neznám fyzické vyčerpání v běžném i pracovním životě. Dokonce dokážu uběhnout několik kilometrů bez většího zadýchání. Navíc mě zátěžové švihadlo (které mimochodem totálně nafoukne horní polovinu těla) dalo start i do lehkého posilování. Otevřelo mi to cestu ke kvalitnímu životu. Moje výsledky jsou teď naprosto v pořádku. Stabilitu, vyrovnanost, držení těla, pevnost a fyzičku, to vše mám díky švihání.”

A navíc dodává… “Vždyť já se sakra cítím ve 36.letech jak nikdy dřív.” Tyhle pocity jsou k nezaplacení. Často z řad našich Šviháků slýcháme větu: "Kdo nešvihá, nepochopí."... asi na tom něco bude oheň


15Marie

Její příběh začíná rok zpátky, kdy na internetu objevila video s obézní dívkou, která skáče přes švihadlo. “Mladá a veselá před i po skákání a tak odhodlaná. Koukala jsem na ní s obdivem. Řekla jsem si: Když to dokáže ona, minimálně to můžu zkusit i já. Švihadlo není tak drahé, abych se o to nemohla pokusit.” Další den objevila naše video, jak skákat snožmo, ale stále ji chybělo odhodlání.

“Začala jsem skákat v okamžiku, kdy jsem jela z práce domů 6.4. 2021 naprosto naštvaná na celý svět. Manžel i mé dítě mají své koníčky, ale já? V ten den se změnil můj život. Začala jsem skákat každý den. Učila se dle vašich videí a pak zkoušela vaše tréninky.”

Maruška skákala každý den, ale začaly jí neskutečně bolet nohy a to jí ubíralo chuť a sílu.

“Až pak jsem našla video jak se správně rozcvičit. Doteď jsem to fakt nedělala. Vždy jsem skákala pár minut v lese aby mě nikdo neviděl.”

Strach z toho, že ji někdo uvidí skákat ji zavedl do lesa, bylo pro ni nepředstavitelné jít švihat na workoutové hřiště, a co teprve do fitka? To už vůbec ne. Naštěstí si Marušky všiml kolega, cvičící právě na workoutovém hřišti. Dodal ji odvahu švihat venku na hřišti a pomohl se správným rozcvičením a bolest ustoupila. Představa, že se Marie přesune do fitka ji děsila. Styděla se za sebe natolik, že do listopadu skákala venku. Do doby, dokud ji nepřišla od zmiňovaného kolegy smska, ve které stálo jen: PŘIJĎ! a fotka prázdného fitka.

Marie a její proměna -13kg

“Přišla jsem a skákala, byla jsem tam za hvězdu, skoro každý se na mě chodil koukat i trenér, který mě pořád chválil. Nikoho nezajímalo, jak vypadám, ale že dobře skáču a kde jsem se to vlastně naučila. V Lednové challenge jsem díky Dominikovi zveřejnila mé tajemství o švihadle. Nečekala jsem takový zájem lidí, takovou podporu a hlavně takových zpráv, co mi chodilo. To byl další impuls pro to, abych pokračovala dál a dělala to líp. Největší odměna byla chvála od spolužáků ze třídy mého syna. Kluk začal skákat jako já nejdříve tajně, pak až když se něco naučil, tak se mnou, kde zjistil, že vlastně nic neumí smích

Když Maruška pomine, že ji švihadlo přineslo rychlý úbytek váhy, dobrou náladu a šťastný výraz, nejvděčnější je za to, že ji švihadlo stmelilo s jejím synem.

“Teď je to můj veliký parťák ohledně švihadla. Máme společné téma, vlastně ani nejsem máma, ale spíš kamarádka. Je na mě hrdý a já zase na něho, že skáče se mnou a věnuje tomu svůj čas. Můj úbytek je 13 kg za rok!"


Danko a jeho proměna - 95kg na 80 kg za 3 měsíce díky skákání přes švihadloDanko

Danko přibral po vysoké škole 15 kg. Vždy miloval sport a cvičení, ale jak tvrdí, nikdy jeho postava nevyzerala dobře a ať se snažil, jak se snažil, nemohl shodit ani deko. Měl výmluvy na práci - přece nemá čas ani sílu cvičit a dělat s tím něco, když pracuje v nemocnici jako radiologický technik 24 hodinové služby.

“Až keď som sa začal sám sebe hnusiť a povedal si, že s tým musím niečo urobiť, narazil som na stránku Švihej a úplne ma to zaujalo, pretože beh som nemal rád a toto vyzeralo, že to je makačka, ale aj zábava.”

Řekl si, že to musí zkusit a díky našim videím se v něm probudila motivace, jakou nikdy neměl. Odložil výmluvy a začal dřít!

“Disciplína, pevná vôľa a odhodlanie + švihadlo - je dokonalá kombinácia. Je to rok, ja mám 74 kg a radosť z toho, čo som dokázal. Teraz milujem pohyb a konečne sa cítim dobre vo svojom tele. Stále na sebe makám a deň bez švihania si neviem už predstaviť.


Ján

Ján byl aktivním fotbalistou a když přestal hrát, začalo se na něho lepit kilo za kilem a pořád si říkal, že začne od zítra. Zkoušel běh, brusle, kolo, ale nic z toho ho neoslovilo. Když přišel COVID a pozitivní výsledky z testování, začal surfovat na internetu a objevil švihadlo. “Vytiahol som jednu vykopávku, ale nebolo to ono. Až som narazil na Švihej okamžite som poslal objednávku a do pár dní som mal doma super švihadlo. Dal som si výzvu přeskočit 100 přeskoků bez chyby."

“Začínal som na 103-105kg a váha a kondícia išli tým správnym smerom. Od januára sa držím na 90-92kg. Inšpiráciou sú stále nové a nové workouty a samozrejme lepšia kondícia a sila. Vrelo doporučujem, dá sa skákať všade, doma, vonku, na terase, kdekoľvek...stačí ti iba švihadlo a 3m priestoru na začiatok.”

Ján a jeho -13kg proměna díky švihadlu


Tomáš

Tomáš má za sebou 3 operace kolene, což zapříčinilo jeho nárůst váhy, kdy se dostal až na 107 kg. Jak sám říká, jen jedl a neměl vůbec žádný pohyb. Váha ho začala natolik štvát, že se rozhodl na sobě začít makat. Přestal jíst pečivo a začal skákat pravidelně přes švihadlo. Dával tomu  45 - 60 minut denně. Skáče jen na výdrž, protože triky mu údajně nejdou (ale my mu to nevěříme smích) .

A jaký pokrok má Tomáš za sebou? 

“Teď mám krásných 87 kg a musím říct, že Švihej na tom má svůj podíl, díky.”

Tomáš a jeho proměna


Marek a Tomáš, Švihej o proměnách ve skákání přes švihadlo!

MY DOPORUČUJEME:
 

Hubnutí a technika
Katana Rope 3v1, Video-manuál, švihadlo a přístup do uzavřené FB skupiny, hubnutí, spalování tuků, cvičení, workout, pro začátečníky
Katana Rope 3v1
Chceš spalovat kalorie, zlepšit kondici, zpevnit tělo a potit krev? Spolu se švihadlem v balíčku najdeš video-manuál a přístup do FB skupiny.
Zesílení
Brut Rope, intenzivní trénink, zapojení celého těla, svaly, zesílení, zpevnění, core, objem
Brut Rope
Máš rád těžší věci? Co si nabombit vršek těla (ano, včetně bicáků)? Pozor, s naším zátěžovým švihadlem ale zapojíš i nohy. Takhle chutná dřina!
Zábava a triky
Katana Rope korálkové, triky, technika, kontrola, flow
Katana Rope KORÁLKOVÉ
Baví tě pohyb, technika švihání a chceš se naučit triky? Pokud se švihadlem chceš makat dlouhodobě, vybudovat si svůj švihácký styl, vyber si korálky.