Jak jde skákání přes švihadlo a hubnutí? Mrkni na proměny Šviháků

Motivace začít švihat, tedy skákat přes švihadlo (a vydržet u toho) je u každého jiná. Díky švihání vznikají nová přátelství, utužují se rodinné, pracovní i kamarádské vztahy, ale také dochází ke kompletním proměnám životního stylu Šviháků. Skákání přes švihadlo a hubnutí je tedy velké téma. Shodit přebytečná kila a snížit objem tělesného tuku často bývá hlavním impulsem vzít poprvé do rukou švihadlo. A jak uvidíš níže, spoustě lidem se to podařilo. Mrkni na až neuvěřitelné příběhy našich Šviháků, inspiruj se, motivuj se a klidně šiř tyhle úspěchy dál. Protože stojí za to. 

Marek Vaněček, spoluzakladatel Švihej: „Ještě než se pustíš do čtení. Při hubnutí hrají významnou roli faktory, jako je strava, kvalita spánku, stres, ale hlavně pravidelnost pohybu. Bez konzistence a pravidelného pohybu žádné proměny nedosáhneš. Zkratky ani zázraky v tomhle neexistují."

Marek Vaněček, spoluzakladatel Švihej

Lucie: Z věčné dietářky 30 kg dole

Po porodu druhého syna se Lucie dostala na 92 kg a vydala se na dráhu začarovaného kruhu hubnutí. Sama uvádí: Byla jsem věčný dietář, který si zaplatil hromadu jídelníčků na míru, cvičebních online programů, u kterých jsem stejně nevydržela, protože výsledky nebyly hned, jak to tak bývá, a začala jsem se motat v kruhu - hladovění a přejídání, tenhle zamotaný kruh trval asi 2 roky. A přesto jsem pořád hledala nějaký zázrak, který mi pomůže.” (Mára ještě jednou dodává: Zkratky ani zázraky v tomhle směru neexistují!)

Zpočátku to moc nešlo

„Na poprvé jsem skákání nějak přehlédla, ale pořád mi to vrtalo hlavou, a tak jsem začala zkoumat a načítat u kluků na blogu různé benefity švihadla, koukala na videa a asi po měsíci jsem se rozhodla, že si ho prostě objednám. Myslela jsem si, že to nemůže být tak hrozný, že to prostě dám. Takže někdy v listopadu 2019 mi přišlo moje první švihadlo s přístupem do skupiny. Podle návodu jsem ho sestavila a hurá skákat. Vůbec to nebylo jednoduché, vlastně to vůbec nešlo, neuměla jsem dýchat. Prvotní nadšení bylo rázem pryč. Občas jsem si švihadlo vzala, ale jelikož mi to nešlo, tak mě to ani nebavilo a švihadlo putovalo do šuplíku.”

„Postupem času jsem začala přidávat i nějaké triky, střídala nohy, zkoušela vajíčko a bavilo mě to čím dál tím víc. Po půl roce jsem přidala svoje první video do skupiny, kde mi všichni psali jak mi to jde, jak mě obdivují, a že by to chtěli umět taky. :-D To byla další motivace pro mě a samozřejmě to pak šlo mnohem lépe a jednodušeji než na začátku. Pořád je se co učit, pořád je co zlepšovat a když už mi přijde, že jsem zkusila všechno, někdo do skupinky přidá nějaký skok, co vymyslel. Pak mi to zase vrtá hlavou a vrhnu se na švihání a zkouším. Díky švihadlu, úpravě jídla a nakonec přidání silového tréninku jsem shodila téměř 30 kilo.” :-)


Jakub: 20 kg dole za 8 měsíců dřiny

Patří mezi naše Šviháky v uzavřené Facebookové skupině. Ke skákání přes švihadlo ho přivedla kamarádka. Jakub se rozhodl jít cestou dřiny a pravidelným šviháním shodil neuvěřitelných 20 kg! Jakuba jsme se zeptali, co mu švihání dalo a vzalo. „Přineslo mi to více energie, úbytek váhy a nový rozměr zábavy. Začal jsem skákat  přes švihadlo v srpnu 2021 a za 3/4 roku mám dole jen díky švihadlu 20 kg. Když jsem začal skákat měl jsem 124 kg, dnes mám 104kg!”
Bety: Návrat formy po porodu -11 kg

Bety na sobě po porodu začala pracovat a jak sama říká: „Byl to boj. Měla jsem švihadlo za 200 Kč a říkám si... švihadlo za litr? Jako vážně? Co to bude za zázrak?" Pak si přečetla náš příběh řekla si: „Sakra, to má hloubku. Podpořím jejich úsilí a koupím si to jejich supr čupr švihadlo! A to byla jedna z nejlepších věcí v životě. To švihadlo je nesrovnatelné s jinými.”


Lenka: cesta zpět po operaci -15 kg

Po operaci a hormonální léčbě si Lenka na sebe nabalila během 8 týdnů hezkých 8 kg. Bylo to v zimě krátce před tím, než začala Lednová challenge. Lenka se začala před výzvou pomaličku seznamovat se švihadlem. A když říkáme pomaličku, myslíme tím minutu až dvě, protože jak sama uvádí - to byl pro ni strop.

„Nejprve jsem najela na „normální“ stravu, hlídala jsem si kalorie, počítala jsem a zapisovala... a švihadlo začalo být čím dál větší závislostí. Každý měsíc byl vidět pro mě obří pokrok - větší výdrž, lepší technika, nové triky, kila dole a s odlehčením i větší radost. Každopádně do Vánoc dalšího roku se mi podařilo, hlavně díky závislosti na švihadle, setřepat nějakých 15 kg, samozřejmě v kombinaci s jídlem, protože bez toho mi to nějak nefunguje."Ján: Síla, kondice a -10 kg

Ján byl aktivním fotbalistou a když přestal hrát, začalo se na něho lepit kilo za kilem a pořád si říkal, že začne další den. Zkoušel běh, brusle, kolo, ale nic z toho ho neoslovilo. Když přišel COVID a pozitivní výsledky z testování, našel na internetu švihadlo. „Vytiahol som jednu vykopávku, ale nebolo to ono. Až som narazil na Švihej okamžite som poslal objednávku a do pár dní som mal doma super švihadlo. Dal som si výzvu přeskočit 100 přeskoků bez chyby."

„Začínal som na 103-105 kg a váha a kondícia išli tým správnym smerom. Od januára sa držím na 90-92 kgInšpiráciou sú stále nové a nové workouty a samozrejme lepšia kondícia a sila. Vrelo doporučujem, dá sa skákať všade, doma, vonku, na terase, kdekoľvek...stačí ti iba švihadlo a 3 m priestoru na začiatok.”Janča a její neuvěřitelná proměna -28 kg

Janča se s tím moc nemaže. Svou proměnu nám popsala se slovy: Budu ráda, pokud to pomůže k propagaci tohohle geniálního sportu” Jančina cesta začala v únoru 2018, kdy jí váha ukazovala 108 kg. Tehdy se rozhodla změnit jídelníček, začala běhat a přidala švihadlo. Po 2,5 letech ukázala Janči váha krásných 80 kg, což znamená úbytek úctyhodných 28 kg. „V současné době už jen švihám,” dodává.

A co ty, skočíš do toho s námi?

My moc děkujeme všem Švihákům, kteří s námi sdílí své inspirativní příběhy a motivují další lidi k pohybu. Ač si to možná neuvědomují, motivují tím také nás a dávají nám signál, že to, co děláme, má opravdu smysl. Pokud se chceš podělit o svou proměnu, napiš nám a my ji sem moc rádi přidáme. 

Pokud tu jsi kvůli inspiraci a čteš až sem, pravděpodobně se ti třesou ruce nedočkavostí na to začít švihat. Na to pro tebe máme jediné: Vem švihadlo a skoč do toho!


Ještě nemáš švihadlo? Tak si vyber
 

Hubnutí a technika
Katana Rope 3v1, Video-manuál, švihadlo a přístup do uzavřené FB skupiny, hubnutí, spalování tuků, cvičení, workout, pro začátečníky
Katana Rope 3v1
Spaluj kalorie, zlepši kondici a zpevni tělo. V balíčku najdeš švihadlo z PVC lanka a nezničitelných rukojetí společně s Kodexem pro Šviháka a přístupem do uzavřené FB skupiny.
Zesílení
Brut Rope, intenzivní trénink, zapojení celého těla, svaly, zesílení, zpevnění, core, objem
Brut Rope
Nalož si pořádně i na horní polovinu těla a dopřej si tvrdý trénink. Brut je zátěžové švihadlo s těžkým lankem o průměru 10 mm, které ti pomůže brutálně vyšvihat svaly z oceli.
Zábava a triky
Katana Rope korálkové, triky, technika, kontrola, flow
Korálová Katana
Nauč se rychleji techniku a triky. Naše nejoblíbenější švihadlo z korálků a nezničitelných rukojetí při švihání skvěle drží tvar. Ideální pro začátečníky, pokročilé i pro děti.