Liposomální vitamín C 60 kapslí Multifunkční důležitá mikroživina

 • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
30.4.2024
Možnosti doručení
499 Kč 499 Kč / 1 ks
Liposomální vitamín C 60 kapslí Multifunkční důležitá mikroživina
C1
Imunita Únava a vyčerpání

Autorem textu je Adam Raw a je převzat z webu www.adamraw.cz.

Popis produktu

Toto je nová receptura liposomální absorpce pro maximální vstřebatelnost vitamínu C. Liposomální vitamín C představuje zvýšení biologické dostupnosti vitamínu C pro buňky v porovnání se všemi tradičními doplňky stravy. 

Velmi rád bych všem doporučil koupit si každý den pár citronů a doplňovat vitamín C třeba jen z přírodních zdrojů ale v dnešní době by jste tím bohužel ani neušetřili a ani nepřijali to nejlepší. Citrusy a ovoce obsahuje spoustu chemie a cukru pokud nemáte předražené bio (které taky není vždy ok nebo domácí) a vitamínu C si natolik vážím a věřím v jeho efekt, že bych chtěl určitě doporučit několikanásobné dávky, které také sám beru.

Biologická dostupnost u běžného doplňku stravy s vitamínem C pro vaše tělo je přibližně 20% a méně. Liposomy jsou však mikrospokopické částice tuku vzniklé z fosfolipidů a pomáhají přímému transportu vitamínu C do vašich buněk.

To je možné díky nové technologii s názvem liposomy, které byly použity pro zvýšení vstřebávání živin. Podobně lze tento typ vazby využít pro zlepšení nejen vstřebávání živin, ale také jejich přímé pronikání do vašich buněk a tkání.

Liposomy (tukové buňky) jsou obsaženy v mateřském mléku a pomáhají distribuovat výživu z mateřského mléka. Liposomy jsou mikroskopické částice tuku vyrobené z fosfolipidů. Jsou jednoduše absorbovatelné do lidských buněk, protože mají membránu ze stejných fosfolipidů jako buněčné membrány. Cílem využití liposomů je pomoci minimalizovat potenciální střevní nepohodlí při příjmu čisté kyseliny askorbové a zvýšit absorpci živin.

Povolená zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012

Výhody liposomální absoprce

Nejdříve dochází k členění vašeho jídla trávicím systémem, menší fragmenty živin jsou poté připraveny pro absorpci, živiny dále vstupují do krevního řečiště a vaše tělo je schopné je využívat.

Tuková vrstva liposomů chrání vitamín C před přímým kontaktem s žaludečními a střevními stěnami, vitamín C je potažen jemnými částečkami liposomů tak, že dochází k vytvoření substance v přijatelném uspořádání pro buněčnou stavbu. Obalené molekuly vitamínu C tak mohou snadněji vklouznout přímo do vašich buněk. Liposomální zapouzdření pomáhá snižovat případné zažívací obtíže při vyšších dávkách kapslovaného vitamínu C a téměř zdvojnásobuje biologickou hodnotu pro vaše tělo.

Liposomální Vitamín C je dodáván pomocí kapsle „Licaps“ místo běžné tobolky. Technologie Licaps využívá inovativního postupu „Fusion technology“ k utěsnění kapsle bez použití pruhování.

Tato metoda zpracování poskytuje řadu výhod:

Snižuje oxidační potenciál během plnícího procesu kapsle. Zvyšuje kvalitu kapsulí, které jsou hermeticky uzavřeny. Zvyšuje trvanlivost díky přesnému plnění a uzavírání kapsule do jednoho celku

Další výhody liposomálního zpracování vitamínu C:

Obsahuje fosfolipidy, které pomáhají chránit buněčné membrány a vytvářejí liposomy. Využívá lipozomální technologii pro vysokou biologickou dostupnost po Vaše tělo a optimální zažívání vitamínu C. Zahrnuje slunečnicový lecitin emulgátor – vyhýbá se emulgátorům založených na sóji.

Pochází od předního světového kvalitního výrobce s více než stoletou zkušeností v oblasti technologické inovace dávkování

Sám používám vitamín C také ve workoutu a to před a po tréninku. Kombinuji ho občas s kolagenem kvůli tkáním a pohybovému aparátu. Obrovskou měrou se podílel na mé pooperační rekonvalescenci v roce 2014.

Dodatek:

Vitamín C je extrémně důležitý převážně pro lidi z velkoměst, kuřáky, alkoholiky, starší lidi, a ženy užívající hormonální antikoncepci.

Kuřáci – v důsledku zvýšeného oxidačního stresu z cigaretového kouře. Doporučená konzumace je téměř o 40% větší než u nekuřáků.

Starší – Starší lidé (65 let a více); v důsledku stárnutí je vyšší potřeba antioxidantů.

Dospělí – muži vs ženy – vitamín C denní dávka pro dospělé muže (19 let +) je o 20% vyšší než u dospělých žen kvůli snížené váze.

Výhody vitamínu C 

Vitamín C přispívá k:

 • udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm
 • (při přívodu 200mg denně navíc k doporučenému dennímu příjmu)
 • normální funkci imunitního systému
 • ochraně buněk před oxidativním stresem
 • normálnímu energetickému metabolismu
 • normální činnosti nervové soustavy
 • normální psychické činnosti
 • přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • přispívá k regeneraci redukované formy vitamínu E
 • normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév
 • normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí
 • normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek
 • normální tvorbě kolagenu pro normální funkci dásní
 • normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže
 • normální tvorbě kolagenu pro normální funkci zubů
 • vitamín C zvyšuje vstřebávání železa

Složení 

V jedné kapsli je 500mg vitamínu C (800% DDD)

Balení: 60 kapslí s dávkou na 30-60 dnů. (1-2 cps. denně)

Složení – kyselina askorbová (rostlinný zdroj), slunečnicový lecitin (fosfolipidová emulze), triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (podpůrná emulze), kapsle (rostlinná celulóza, voda), včelí vosk, redukovaný extrakt z papriky (barva) zbavená ostrosti a olejů - převažují karotenoidy a lipidy

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně nalačno hodně zapít vodou (1000 mg vitamínu C)

Vitamín C neberte na plný žaludek a vždy zapijte minimálně 250 ml vody, více vody lépe.

Poznámky ke kvalitě a výhody produktu od Dr. Mercola

Liposomální vitamín C je přinejmenším kontroverzní doplněk už v tom, že neexistuje na trhu žádná emulze, která by propůjčovala 100% účinnost ve smyslu obalení kyseliny askorbové. Je to jako pokoušet se zabalit vodu do oleje. 

 • Průměrná váha kapsle činí 1110 mg (500 mg vitamínu C, cca 120 mg na kapsli, zbývá cca 490 mg na vlastní liposomální emulzi) - výsledky měření v naší laboratoři.
Liposomální vitamín C od Dr. Mercola Běžně dostupné liposomální formy
plus490 mg k dispozici pro liposomální emulzi, poměr emulze vůči vitamínu C skoro 1:1 (což je důležité pro optimální mix). minusvětšinou nízký obsah emulze nebo liposomální směsi (většinou x-krát méně než kyseliny askorbové)
plusfosfolipidy ze slunečnicového lecitinu, GMO, SOY, GLUTEN FREE minusfosfolipidy ze sojového lecitinu, nebo neprověřeného původu
plusbez stabilizátorů a pomocných látek minussorbát draselný, arabská guma, inulin a další stabilizátory (hlavně tekuté formy)
plusgarantovaný původ a nezávadnost kvality minusphosphatidylcholiny, fosfolipidy nakoupené levně povětšinou v Číně
pluspevná emulze vykazuje větší stabilitu než tekuté formy minustekuté formy navíc obsahují stabilizátory obsahu a ty levnější bývají navíc velmi kyselé, což odporuje logice využití koncentrované liposomální emulze
plusnení potřeba uchovávat v lednici minustekuté formy je lepší uchovávat v lednici a co nejdříve spotřebovat
plusAnalyzováno nezávislou laboratoří Blue Stream Laboratories na funkčnost liposomální emulze minusNe každá ochranná známka znamená revoluci nebo lepší funkčnost, ptejte se striktně po složení a poměru liposomální emulze.

 

Upozornění:

Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty