ROSITA Morrhuae Oleum EVCLO Extra panenský olej z tresčích jater

  • extra panenský olej z tresčích jater
  • rybí kolagen
  • obsahuje aktivní formy vitaminu A a D a esenciální mastné kyseliny včetně DHA
  • balení obsahuje 90 kapslí
  • doporučené dávkování: 3 kapsle (po 500mg) 1x denně

 

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Možnosti doručení
1 089 Kč 1 089 Kč / 1 ks
ROSITA Morrhuae Oleum EVCLO Extra panenský olej z tresčích jater
oil
Vitamin A a D Mastné kyseliny

Autorem textu je Adam Raw a je převzat z webu www.adamraw.cz.

 

Stejně jako jsem byl první, kdo již před více než 8 lety zavedl značku Rosita a jejich řemeslné vikingské oleje z tresčích jater na náš trh, tak i nyní představuji zbrusu nové balení kapslové verze v jantarových skleničkách! Kromě originálního prvního zdroje Rosity v Česku a na Slovensku s přímým napojením na zakladatele této řemeslné firmy do Norska garantuji také top cenu - nově i na trojité a šestkové balení! Lepší "raw and wild" rybí olej na trhu nenajdete.

Když Vám dorazí nové balení, můžete si v nové skleněné lahvičce všimnout malého prostoru navíc, stále je však ve vaší lahvičce 90 měkkých soft-gel želatinových kapslí jako dříve. Aktualizace štítku produktu se týkají globálních požadavků na shodu. Hlavní změny, které můžete očekávat na novém štítku, jsou: Vitamíny A a D jsou nyní kromě IU uvedeny v µcg, dále byly přidány informace o alergenech a denní hodnoty se nyní označují jako NRV (Nutrient Reference Values). Děkuji za přízeň.

 

Praktická kapslová (želatinové softgels) verze nejčerstvějšího a nejkvalitnějšího oleje z tresčích jater na dnešním trhu. Ideální balení při cestování nebo jiné situaci, díky přírodním antioxidantům nevyžaduje uchování v lednici ani lžíci pro dávkování. Kapsle jsou vyrobeny pouze z rybího kolagenu.

Rosita Real Foods - MORRHUAE OLEUM (olej z tresčích jater) vyrobený dle staré Vikingské tradice a receptury je dalším ze vzácných bohatství, která se mi na mé cestě dostali před 12 lety do rukou. Musel jsem začít sdílet tento poklad dále protože jde o jediný Raw Extra panenský olej ze skutečně čistých vod Severního Norska, který absolutně nemá na poli čistých a surových olejů z jater divokých tresek žádnou konkurenci. Na trhu zatím není jiný zcela optimální olej jako je tento.

Osobně podporuji výrobce této unikátní potraviny již od roku 2013 (a jako první jsem ho uvedl na Český trh), protože chci lidem pomahát na úrovni nejčistších a nejkvalitnějších doplňků stravy, které jsou vlastně sami defacto stravou samotnou více než "supplementem". Upřímně doufám, že s postupem času si více lidí uvědomí jak unikátní a cenný je tento produkt od řemeslníků z Rosita Real Foods.

 

Rosita poskytuje přirozenou výživu, kterou nenajdete v žádném jiném oleji z tresčích jater - Většina komerčních olejů z tresčích jater je velmi daleko od přirozené výživy nalezené v této syrové potravině.

„(Moje) ... analýza potvrdila, že extra panenský olej z tresčích jater z Rosita Natural Foods obsahoval všechny léčivé mastné kyseliny přírody (EPA a DHA) spolu s řadou přirozeně se vyskytujících mikroživin, jako jsou vitamín A a D. Zejména však, nebyly objeveny žádné kontaminanty životního prostředí ani syntetické aditiva ... Toto je jediná společnost na Zemi, o které vím, že nepoškozuje a nefalšuje své oleje z tresčích jater kvůli ziskům a pohodlí. A proto je to společnost, které věřím.“ - Shane Ellison, "The People’s Chemist" - magistra organické chemie

 

POZOR! VŽDY JE DŮLEŽITÉ U VŠECH POTRAVIN ANEBO DOPLŇKŮ STRAVY (ZEJM. OBSAHUJÍCÍCH V TUCÍCH ROZPUSTNÉ VITAMÍNY) DODRŽOVAT STRIKTNĚ DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ A NEDÁVKOVAT VÍCE! AKUMULACE NADMĚRNÉHO MNOŽSTVÍ TĚCHTO ŽIVIN JE TOXICKÁ PRO JÁTRA A POTAŽMO CELÝ ORGANISMUS. NA ZÁKLADĚ MÉ FILOSOFIE BOHATÉ SKROMNOSTI JE VŽDY MÉNĚ VÍCE.

Produkt obsahuje aktivní formy vit A a D a esenciální mastné kyseliny včetně DHA - Schválená tvrzení EU:

Vitamin A přispívá k normálnímu metabolismu železa
Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu sliznic
Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu pokožky
Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku
Vitamin A přispívá k normální funkci imunitního systému
Vitamin A se podílí na procesu specializace buněk

Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu
Vitamin D přispívá k normální hladině vápníku v krvi
Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí
Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů
Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu zubů
Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému
Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk

_________________________________________________

Kyselina dokosahexaenová (DHA) přispívá k normálnímu vývoji zraku kojenců do 12 měsíců věku.
Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji očí plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem.
Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem.
Esenciální mastné kyseliny jsou potřebné pro normální růst a vývoj dětí

(výše uvedeného je dosaženo při přijmu DHA v množství min 100-200mg, tento produkt obsahuje v jedné dávce 3 kapslí 195+mg DHA)

S nejlepším vědomím a svědomím mohu označit tento produkt jako "suplement" na 1. místě mezi olejovými doplňky lidské stravy a jako 1. věc bych ho doporučil komukoli, kdo nemá přístup a nekonzumuje pravidelně alespoň v malém množství celistvé zdrojové potraviny jeho živin jako jsou např. - oči a vajíčka(jikry) zdravých ryb, tuky od zdravých zvířat z horské pastvy, játra a orgány, syrový vaječný žloutek od zdravých slepic, syrový kozí kefír, plody moře apod...

 

Pokud takové potraviny opravdu pravidelně máte, tak jste šťastní lidé a nechybí Vám určitě jedny z nejdůležitějších látek pro vitální lidské tělo a jeho robustní hormonální a remineralizační systém jako jsou aktivní formy:

přírodních v tucích rozpustných vitamínů A, D a K2, cholesterol, quinony, Omega 3, 6, 7, 9, 11 atd...

Ať máte jakékoli vědomosti o stravě, nebo jste si přečetli cokoli na internetu či v knihách - tak fakt, že tyto látky potřebuje tělo pro tvorbu veškerých hormonů a každou jejich konverzi, remineralizaci a práci s minerály v celém těle, vývoj, a další řady procesů nemůže nikdo zpochybnit. Stejně tak fakt, že tyto látky v syntetické podobě - například v multivitamínových doplňcích anebo uměle přidané do konvenčních rybích olejů apod. nejsou to stejné jako v přirozené podobě a naopak jsou většinou velmi škodlivé a potenciálně nebezpečné z hlediska nutriční disbalance těla. Rovněž fakt, že jediným zdrojem většiny z nich je přirozená a zdravá živočišná říše, nikoli rostliny a že potřebný vitamín D nedostanete 10 min. pobytem na sluníčku - je nezpochybnitelný.

Samotné užívání tohoto oleje může násobně snižovat kazivost zubů a problémy kostry i při běžném stravování. Pokud navíc upravíte jídelníček na silně remineralizující a alkalizující - můžete tyto problémy úplně zastavit (protože nemít je, je přirozené). Synergie, s jakou vitamíny A, D a K2 v těle pracují s minerály - je naprosto neuvěřitelná. -Tam, kam patří je pomáhají dostat (např. zuby a kosti) a odtam kde nemají co dělat je pomáhají vyplavit. (např. ledvinové kameny a jiné usazeniny)

Pokud by nebyla společnost tak zkažená a zdegenerovaná jako dnes je, tak by jsme měli tyto látky stále běžně ve stravě jen z celistvých potravin, oleje ve skleničce by nebyly třeba a většinou problémů a "nemocí" co dnes máme by jsme nikdy netrpěli. Ale lidé se smířili s tím, že desítky autoimunitních onemocnění, hormonální změny a problémy (včetně silné menopauzy u žen a nedostatku testosteronu u mužů) a nemocí jako zubní kazy, řídnutí kostí a kloubní problémy jsou prostě "normální" a jsou součástí našich životů a přirozeného stárnutí.

Doktor Weston Price - později autor knihy -Výživa a tělesná degenerace- byl dle mého nejlepší zubař všech dob, jenž cestoval skrz celý svět za účelem najít vitální primitivní kultury bez zubních kazů. Toužil najít nějaké jiné kultury, jenž by nevykazovali stupeň takové degenerace těla jako moderní člověk a nechtěl prostě uvěřit, že je zubní kaz a tělesný úpadek něco přirozeného co se prostě děje s časem. Chtěl je najít a pochopit, co dělají jinak. Zubní kaz je nejčastější "nemoc" na této planetě. Jde o chorobu a vadu v organismu, která jako mnohé další - není běžný stav, který se prostě děje, jako se mnozí domnívají. Např. vlkům v divoké přírodě se zuby nekazí, psům chovaným člověkem a moderním lidem samotným však ano. Tak kde je chyba? Důvodem je nedostatek surových látek ve stravě pro přirozenou remineralizaci zubů a celého organismu a většinou také naopak nadmíra látek ve stravě způsobujících demineralizaci a překyselení - potažmo úbytek minerálů na různých místech v těle, což způsobuje celkovou postupnou degeneraci - nejen zubů. Je potřeba si uvědomit, že zubní kaz a problémy kostry jsou ukazatelem celkového úpadku vitality a zdraví člověka a souvisí s desítkami dalších problémů - pokud tedy dokážeme řešit tyto problémy, pomůžeme si zároveň na mnoha dalších místech.

 

Doktor Weston Price ony vitální a robustní kultury bez zubních kazů a rozbouřených hormonů opravdu našel... Popsal a zdokumentoval jich hned několik. A co měli společného? V první řadě absenci rafinovaných a průmyslově zpracovaných potravinářských výrobků v jídelníčku, mnohem více v tucích rozpustných vitamínů z přírodních zdrojů a daleko více minerálů než moderní člověk, dále hlavně stabilní množství přirozeného cholesterolu a živočišného tuku ze zdravých zvířat. Jeho cesta ho dovedla až k objevení látky, kterou nazval aktivátor-X (X-FACTOR) -(my ho dnes už známe pod jménem vitamín K2) když zjistil, že některé syrové, ale živočišné potraviny a zejména ty spojené se zelenou rostlinnou říší ho obsahují a on v dokonalé synergii s vitamínem A a D vede k neuvěřitelné vitalitě a tělesnému zdraví v podobě zdravých a rovných zubů, široké lebeční dutiny a široké pánve, silných kostí a celkové odolnosti a imunitě organismu při absenci běžných problémů a nemocí.

 

Nejlepším přirozeným zdrojem vitamínu K2 je olej australských Emu(#1) a mléčný tuk krav živících se horskou trávou(#2) - (jedněmi z nejvitálnějších kultur, které Dr. Price našel byli Australští domorodci a Švýcarští horalové).

A jedním z nejlepších zdrojů vitamínů A a D je samozřejmě olej z tresčích jater.

 

Mnohé velké kultury lidské historie pokládaly olej z jater různých ryb jako posvátnou potravinu pro vitalitu a sílu všech úrovní lidské bytosti. Sparťané i Římští vojáci jedli příděly rybích tuků. Vikingové uchovávali spíže a sudy s rybími orgány a játry a vyráběli oleje z rybích jater jako tzv. poklad oceánu pro sílu svou i jejich potomků.

 

Rosita Real foods vyrábí i v dnešní moderní a v mnoha směrech nemocné a od přírody a tradic odkloněné společnosti olej z tresčích jater stále podle starého Vikingského řemesla a postupu, jehož výsledkem je jedinečná čistota a hl. čerstvost oleje a jeho složení. Na trhu není jiný skutečně RAW olej tohoto typu, který by se dal úrovní a čerstvostí alespoň srovnat, proto nechávám tento olej již jako jediný a výhradní na svém webu, protože se zkrátka jedná o tu zaručenou nejvyšší kvalitu a nic jiného než top kvalitu, kterou sám užívám, zde nabízet nepotřebuji.

 

Starověká severská vikingská tradice - Olej z tresčích jater je v mnoha částech světa tradičním doplňkem stravy i známou lidovou "meducínou" prababiček. Konzumenty jaterních olejů byli zejména staří severští Vikingové. Konzumovali zejména jaterní olej tresky obecné, chiméry podivné (ratfish oil) a žraloků. Olej z tresčích jater se používal k udržení celkové vitality, zejména během chladných měsíců září až prosince. Tyto měsíce se vyznačují nízkou intenzitou slunečního záření a zvýšeným rizikem hypovitaminózy D (nedostatek vitamínu D). Takový nedostatek může mít tragické následky, protože vitamín D hraje velmi důležitou roli hl. pro mozek, srdce, imunitní systém a kosti. Během zimních měsíců je v severních podnebích (ale i u nás!) nepravděpodobné, že by lidé byli schopni syntetizovat dostatek vitamínu D pouze vystavením slunečnímu záření (nedostatek UVB prostupu). Proto je tato tradice stravy bohaté na čerstvé mastné ryby a jejich olej (zejména pak přes zimu) hluboce zakořeněná v severské mytologii.

Video ukazuje Severské vody, ze kterých přesně tento olej pochází: https://www.youtube.com/watch?v=aLFkF70GNKs

Tento olej je vyráběn v malých várkách. Může být čas od času vyprodán a nedostupný na různá časová období.

Divoký a Syrový.
Z čerstvých jater.
Vyrobeno za studena a bez chemie.
Schváleno jako doplňek stravy.
Top zdroj vzácných přírodních živin jako jsou Omega 3,6,7,9,11 a vitamíny A a D.

 

Rosita Real Foods™ řemeslný extra panenský Vikingský olej z tresčích jater (EVCLO) je produkován v malých várkách z divokých tresek obecných (Gadus morhua) lovených udržitelně v nedotčených čistých Norských vodách. Je vyroben z kvalitních čerstvých jater použitím prastaré techniky extrakce - řemeslnou výrobou. Výsledný olej je tak čistý a autentický jako byl olej Severských předků před stovkami let.

 https://www.youtube.com/watch?v=6L7eXFDeXqE

https://www.youtube.com/watch?v=iomj58kV9NA

 

Doporučené dávkování: 3 kapsle (po 500mg) 1x denně.

Skladování: Na temném a suchém místě při pokojové teplotě 15-25°C. Nevyžaduje lednici ani zmražení.

Po otevření spotřebujte do 3 měsíců.

 

Balení: 30 dávek (90 kapslí)

SLOŽENÍ:

100% Divoký & Syrový Extra-Panenský Olej z tresčích (Gadus Morhua) jater, stopové množství přírodního rozmarýnu & přírodního vitaminu E*, želatinová kapsle z rybího kolagenu. *antioxidanty proti oxidaci nesaturovaných komponent tohoto oleje

Více o speciálních antioxidantech Rosita: http://evclo.com/evclo-natural-antioxidants/

 

Doporučující informace:

Užívání tohoto produktu by měli se svým lékařem konzultovat ti, kteří chtějí užívat výrazně vyšší než doporučené množství a dále tyto osoby: těhotné a kojící ženy; diabetici; osoby alergické na ryby nebo jód; osoby, které užívají přípravky na ředění krve; osoby, u nichž se očekává chirurgický zákrok nebo jimž byla diagnostikována kardiovaskulární choroba, krvácivost či porucha imunitního systému.

Pokud jste vy nebo vaše dítě nikdy nekonzumovali rybu či rybí olej nebo pokud máte podezření na potravinovou alergii, konzultujte se svým lékařem užívání rybího tělového oleje/oleje z rybích jater ještě před jeho prvním užitím.

Máte-li po konzumaci extra panenského oleje z tresčích jater Rosita podezření na alergickou reakci, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Pokud kontakt s olejem způsobuje alergické reakce, konzultujte se svým osobním lékařem.

Tento výrobek není určen k diagnostikování, léčbě nebo prevenci jakékoli nemoci nebo zdravotního stavu.

Obsah této stránky slouží pouze pro referenční účely a nemá za cíl nahrazovat radu či doporučení praktického lékaře, farmaceuta nebo jiného zdravotního pracovníka s licencí.

 

Všechny Rosita Real Foods™ produkty jsou testovány nezávislými institucemi třetích osob, laboratořemi a universitami. Analytické testy byly provedeny :

Národní ústav pro výživu a výzkum potravin mořského původu, Norsko (National Institute of Nutrition and Seafood Research, NIFES)

Laboratoř pro testování potravin a farmaceutických výrobků ALS FOOD & Pharmaceutical, Velká Británie

Eurofins Food Testing, Lucembursko (nadnárodní společnost testující potraviny a krmiva)

BioDetection Systems, Nizozemí (společnost zabývající se bezpečností a kvalitou potravin, zdraví a životního prostředí)

Služba pro analýzu výživy při Ústavu pro akvakulturu na Univerzitě ve Stirlingu, Skotsko

Project no (C3937). Extra panenský olej byl také testován (15.7.2011) výrobcem u neziskové organizace ECO Marine za použití Biolaboratoře ústavu Nofima (neboli Výzkumného ústavu pro potraviny, rybolov a akvakulturu v Norsku), která se specializuje na mořské raw materiály a produkty. Projekt č. (C3937).

Skladové zásoby – je možná občasná omezená dostupnost kvůli povaze ruční výroby tohoto vzácného produktu.

Informace o alergenech: Ryby (treska)

Pro kompletní seznam živin navštivte: http://evclo.com/faqs/nutrient-results/

 

https://www.youtube.com/watch?v=1jCP25SsJYw

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty