Skákání snožmo - základy

Tomáš Vaněček, Švihej všude, i na horáchCelý život jsme v našich sportech poslouchali: „Na pevných a silných základech můžete stavět svou kariéru.“ Co to ale znamená ve skákání přes švihadlo?

Bavíme se o třech technikách: SNOŽMO, STŘÍDÁNÍ NOHOU a jako bonus ŠVIHÁNÍ DO STRANY – z těchto technik vychází úplně všechno a když si nebudeš jistý v kramflecích, nikdy nemůžeš pokročit. Všechno jde krásně chronologicky po sobě:

Na skákání snožmo navazují např. v dnešní době oblíbené dvojšvihy (díky CrossFitovým závodům). Pokud se začneš učit skákat a hned půjdeš do dvojšvihu, nikdy nebudeš tak dobří jako ti, kteří snožmo propracovávali do detailů, aby se stali mistry pohybu.

Trénink bez silných základů je jako hodit někoho (kdo nikdy neplaval) do vody a říct mu, ať zaplave motýlka.


Chyby při skákáníCo znamená mistrovství SNOŽMA?

Co nejnižší výskok! Vypadá to tak, že si říkáte, jak může ten člověk vůbec lanko přeskočit. Říkáme tomu ekonomičnost a efektivita pohybu.

Stejně jako v každém sportu je šetření sil velmi důležitým atributem. Proč vydrží profesionální sportovci dělat výkon tak dlouho (efektivně) a bez značného vyčerpání? Technika, trénink a opakování stejných pohybových vzorců pořád dokola! A stejně tak je to u skákání.

Proč vyvíjet více, když stačí méně – proč skákat výše, když můžeme skákat níže.

 


Nezapomínej na Práci Rukou

Když už si myslíš, že máš skákání snožmo dokonalé, jsou tady ruce. Které se dají promakávat do ALELUJA. Nejjednodušší cestou, jak se v tomto zdokonalit, je postavit se před zrcadlo a sledovat, co dělají ruce!

Snaž se, abys je tlačil dolů podél těla, aby byly uvolněné a pracovaly jen zápěstím. S bráchou toto praktikujeme často. Protože se ŠVIHÁ rukama a jakmile zvládnete nohy, je čas na ruce!


Donald Trump Jump RopeSkákání Snožmo, ale Pozpátku

Pokud chceme jít koordinačně ještě dále, skákání snožmo zvládáš a jsi mistr, zkus skákání snožmo pozpátku. Objevíš novou dimenzi skákání a tvé koordinační schopnosti to přehoupne na další level.

A proč se učit skákání pozpátku? Můžeš tím totiž navázat na otočky, kde je nevyhnutelné skákání pozadu. Aniž by sis prošel v tréninku skákáním dozadu, nemáš šanci tento trik zvládnout.

Věřte nám, kdyby na tebe mířila kamera nebo tě sledoval Donald Trump a za zvládnutí triku bys s ním mohl jít do Disney Landu a měl na to jen jeden pokus, tak bez precizního tréninku skákání pozpátku to nezvládneš.

 

TIP a doporučení tohoto článku tedy je:

Nahlížej na obyčejné a jednoduché věci trošku z jiného úhlu a precizněji. Jestli chceš mít informace pohromadě, tak se koukni na náš video-manuál pro začátečníky, kde najdeš 11 videí, které tě jednoduše naučí skákat. Zkus skákání snožmo obrátit dozadu a snaž se přivést tuto techniku k dokonalosti stejně jak ji ovládáš dopředu. Uvidíš, jak moc tě to obohatí a rozvine.

 

 Jak na správné skákání snožmo: