Švihument #4 - Kamioňák Bury jede bomby

Jedeme bombyyyy! Pověstná hláška našeho srdcaře Buryho, kterému se povedlo shodit 50 kg. Loni oslavil čtyřicítku, ale je v největší formě svého života. Svým příběhem, pílí a disciplínou motivuje svou rodinu, ale taky tisíce dalších. Zajímá tě, jaký život má kamioňák a jak trénuje blázen? Podívej se na video níže.

Švihument Bury, kamionak a jeho cesta se švihadlem, skákání


 

Na závěr každého Švihumentu máme challenge, kde přispějeme handicapovaným dětem na spolek Srdce na pravém místě. Pokud budeš chtít přispět, tak číslo transparentního účtu najdeš zde: 2800727944/2010. Děkujeme a teď si užij Švihument 8.

Jeho příběh se švihadlem se začal psát před necelými 5 lety, kdy se dostal až na 140 kg. Vysoký krevní tlak, špatná životospráva a stud před dětmi, a hlavně manželkou byl spouštěč Buryho proměny. Bury je řidič kamionu a bývá někdy i 2 měsíce mimo domov. Denně odjede zhruba 600 km, po kterých následuje 911 hodinová pauza. Když sedíš takovou dobu za volantem, nemáš žádný pohyb a jíš sra*ky, je jasné, co se stane.

Uvědomění? Vypadám jak tlusté prase...stydím se před děckama...takhle nemůžu žít." Koupil si Nike švihadlo za 700 korun, pak další a další. Všechna se mu rozbila (ne asi). Co teď asi přijde? Jasně, že narazil na nás a naše švihadla. Bury je hard worker (dříč), který potřebuje pořádné švihadlo a který nám během své kariéry sloužil jako TESTOVAČ LANEK. Než na triky si potrpí na pořádnou dřinu. Pokud z něj nestříká pot, trénink prostě nekončí.

Švihák Bury a jeho začátky na 140kg

V roce 2018, kdy na sobě Tom začal makat, trénoval 3krát denně. What? Není to blázen? Skákal 2025 minut v jedné fázi denně. Zde nutno říci, že šel přes bolest, a tato neřest mu zůstala až do dneška. Zpočátku nevydržel skákat ani půl minuty v kuse, ale když se mu to povedlo, motivovalo ho to nepřestat a makat na sobě ještě více. Dnes skáče 3045 minut s pauzami a zapojuje další cvičení.

Ze 140 kilogramů se vyšvihal na 86 kilo. První roky bylo jeho tréninkovým nástrojem pouze švihadlo, pak přidal kettlebell, kotouč, dělá shyby a další cviky s vlastní vahou těla. Nesmíme zapomenout na fakt, že Bury využívá k tréninku přestávky mezi řízením kamionu, takže místo odpočinku volí dřinu. Bez švihání a cvičení si už dnes svůj život nedokáže představit. Dře v práci, dře doma, dře na dovolené. Dře zkrátka furt!

Bury kamioňák ze 140kg na 90kg

Miluje svoji rodinu a je obrovskou motivací pro své dva syny, kteří se vydali ve šlépějích svého otce. Slyšet od synů, že jejich motivací je pro ně táta, je pro každého z nás inspirací. Jak sám tvrdí, je ten nejpyšnější táta a manžel!

Na co ale nesmíme zapomenout je Buryho úraz. Loni spadl z kamionu a přetrhl si úpony v rameni. I přesto dře dál (klasický Bury). V lednu 2023 jej čeká operace a následné rehabilitace. Bury, ty náš dříči! Držíme ti palce!

Jestli jsi dočetl/a až sem, tak ti Bury něco vzkazuje: Hlavně nepřestávej, měj srdce, makej a výsledky se dostaví!”

Podívej se na další proměny Šviháků se švihadlem