Proč má dítě začít skákat

vaneska5 důvodů, proč každé dítě musí mít švihadlo? Dej dítěti tablet a zabaví se. Zapoj dítě do sportu nebo sportuj rovnou s ním a uvidíš obrovské nadšení, které zná málokterý dospělák. Proč zrovna švihadlo?

Švihadlo zlepšuje soustředění, myšlení, stabilitu těla a koordinaci. A to zdaleka není vše. Čti dál, dozvíš se dost zajímavostí. 

Díky skákání s kamarády si děti cvičí sociální dovednosti

Děti švihadlo milují, milují skákat v partě a společně soutěžitRadují se, když zvládnou oblíbený trik před ostatními, kteří se ho snaží zopakovat nebo předvést vlastní fintu. Poznávají nové kamarády, rozhodují o pravidlech, prožívají pocit vlastní důležitosti a mají zdravé sebevědomí. 

Existuje velké množství her, při kterých děti zkouší různé typy přeskoků a vzájemně se povzbuzují a předhání, kdo zvládne rychleji vajíčko anebo kdo udělá více přeskoků. Hry na přeskakovanou jsou jednoduché a bez složitých pravidel, děti kreativně vymýšlí nové a nové varianty přeskoků, mění tempo, skáčou podle hudebních rytmů a když můžou skákat doma nebudou se nudit ani v dešti.


_DSC0035 (2)Skokani jsou ještě chytřejší

Skákání přes švihadlo zvyšuje inteligenci. Čím to je? Malí skokani svými pohyby zlepšují fungování levé a pravé mozkové hemisféry, která je propojená s tělem. Levá hemisféra ovládá pravou část těla a naopak. Při skákání obě poloviny mozku spolupracují
a zlepšují dětem paměť, čtecí schopnosti, jsou klidnější, bystré a méně agresivní.

Pokud spolu obě části nespolupracují, mozek potřebuje daleko více energie, při učení se rychleji unaví a neudrží pozornost.
I proto je sport pro správný růst dětí naprosto klíčový.


Děti se vyskáčou k lepší motorice

Zdá se ti, že u počítače sedí místo dětí malí zombie? Jděte si zaskákat. Děti budou obratnější a lépe ve škole zvládnou také výuku psaní. Skákání na polštářcích chodidel díky správnému načasování zlepšuje koordinaci rukou a zároveň zlepšuje celé držení těla. 

Skokani posilují hrubou motoriku, která je velmi důležitá pro úplný vývoj. Už od mala budou mít pevnější paže, nohy, záda, ramena a svaly v téměř každé části těla. Malí sportovci mají zkrátka zaděláno na zdravou atletickou postavu, větší sebedůvěru a jsou šťastní, že umí originální skill, který všichni budou obdivovat!

 


Kdo skáče, má silné a zdravé kosti

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Díky cvičení v dětech vypěstuješ zdravý návyk, ve kterém budou pokračovat i v pozdějším věku a udrží si pevnou kostru, za což jim tělo poděkuje dnes i za deset let.

Při skoku a následném dopadu tě musí nohy udržet a znovu se odrazit, i když máš při dopadu vyšší váhu. Právě v té chvíli posiluješ nejen svaly, ale i kosti, rozvíjíš jejich hustotu a síluSkokani si hrají, skvěle se baví a mnohdy ani netuší, že si přitom budují také skálo pevné kotníky, klouby a šlachy.

Korálkové švihadlo pro děti


Děti skáčou už od čtyř let

Chceš udělat radost tvému dítěti a pořídit mu taky švihadlo? Určitě ti doporučujeme barevné švihadlo z korálků, které se dětem moc líbí a koupíš ho přímo u nás v e-shopu.

Je to ideální švihadlo pro malé začátečníky. Při bouchnutí korálků o zem děti slyší specifický "tik tik" zvuk, který rozvíjí rytmus skákání,
děti lépe vnímají, jak se švihadlo pohybuje v prostoru a naučí se perfektní techniku.

PS: s bráchou pozorujeme, že děti, které skutečně umí skákat přes švihadlo se rychleji učí koordinačně náročnější sporty!
Proto si myslíme, že každé dítě, které je vedeno ke sportu, by mělo umět velmi dobře skákat přes švihadlo a být tak připraveno lépe zvládat svůj sport. 
Ať to švihá!