Jak počítat přeskoky - baseline, hodinky, tempo

Každý se chce posouvat a sledovat svůj progress. Je několik metod, jak počítat přeskoky - odhad tempa a spočítání celkového času, počítání přeskoků na hodinkách anebo švihadlo s počítadlem. Více informací najdeš ve videu.

Odhad přeskoků podle svého tempa a celkového času

Přeskoky můžeš počítat sám tak, že si spočítáš svůj baseline. Co to ale sakra je? BASELINE = počet přeskoků za minutu. Abys dokázal využít baseline v počítání přeskoků, tak by ses měl nahrát na telefon, skákat minutu v kuse pohodovým tempem a pak si spočítat přeskoky z videa. A jak to využiješ k odhadu celkového počtu přeskoků za trénink? 

Dejme tomu, že celkový čas tréninku bude 20 minut, kdy pojedeme stylem 30 sekund skákání a 30 sekund odpočinku. Vím, že můj průměrný baseline za minutu je 130 přeskoků. To znamená, že za 30 sekund skákání stihnu 65 přeskoků. Když to pak vynásobím počtem sérií, které jsem odmakal, tak mi to vyjde na 1300 přeskoků za celý trénink (do počítání jsem zahrnul i pauzy).

Pokročilejší Švihák už dokáže podle svého tempa odhadnout přibližný počet přeskoků a podle toho si spočítat celkové přeskoky za trénink. Pro tvou informaci. Náš průměrný baseline s bráchou je kolem 150/min.

Jak počítat přeskoky přes švihadlo pomocí metody Baseline

Počítání přeskoků pomocí aplikace na hodinkách

Moderní metodou počítání přeskoků, kterou používáme my s bráchou, ale taky hodně Šviháků z našich řad jsou aplikace na chytrých hodinkách. Dle zkušeností našich Šviháků víme, že nejvyužívanější hodinky jsou Apple Watch, Garmin, Samsung a Xiaomi. Aplikace už dokáží měřit poměrně přesně, ale problém může nastat, když jedeme dvojšvihy, trojšvihy nebo triky, kde šviháme do strany (senzory v hodinkách tento pohyb neregistrují).

Jak počítat přeskoky

Apple Watch 

Mezi svými aktivitami zahrnuje švihadlo, ale pozor. Nepočítá přeskoky, pouze čas, který si skákání věnoval (takže nevím, proč to tu vlastně zmiňujeme :-D). Za nás doporučujeme stáhnout aplikaci Yao Yao (otestováno námi), která je sice placená (79,- korun), ale za nás prověřená a spolehlivá.

Garmin hodinky

U těchto hodinek je možné si vytvořit v aktivitě pod kardiem přímo aktivitu skákání přes švihadlo. My jsme ale testovali aplikaci Jump Jump, kde jsme byli překvapení, jak až přesně měří. Doporučujeme.

Samsung a Xiaomi hodinky

Novější typy hodinek mají ve své aktivitě zakomponováno přímo švihadlo. Jiné značky hodinek a další aplikace nemáme otestovány.

Jak počítat přeskoky

Švihadla s počítadlem

ZA NÁS NE! Testovali jsme několik švihadel s počítadly. Nemůžeme říct, že by počítaly špatně. U skákání snožmo a podobných jednoduchých triků měří poměrně přesně. ALE! Kvalita, odolnost, výdrž, rukojeti, lanko je neměřitelná s našimi švihadly. Jsme spíše zastánci počítání si tempa a vědět v jaké rychlosti se pohybujeme. Někdy je ten mozek třeba zapojit. Nevyvracíme, že bychom něco kvalitního a smysluplného někdy v budoucnu nechtěli vytvořit. Prozatím ale řešíme “jak”. Myslíme si, že skvělou alternativou pro počítání přeskoků jsou hodinky.

MY DOPORUČUJEME: 

Hubnutí a technika
Katana Rope 3v1, Video-manuál, švihadlo a přístup do uzavřené FB skupiny, hubnutí, spalování tuků, cvičení, workout, pro začátečníky
Katana Rope 3v1
Chceš spalovat kalorie, zlepšit kondici, zpevnit tělo a potit krev? Spolu se švihadlem v balíčku najdeš video-manuál a přístup do FB skupiny.
Zábava a triky
Katana Rope korálkové, triky, technika, kontrola, flow
Katana Rope KORÁLKOVÉ
Baví tě pohyb, technika švihání a chceš se naučit triky? Pokud se švihadlem chceš makat dlouhodobě, vybudovat si svůj švihácký styl, vyber si korálky.